Żarty z rządu i TVP na gali 30-lecia Polsatu. Widzowie oburzeni
Telewizja Polsat wystartowała 5 grudnia 1992 roku. Niemal dokładnie trzydzieści lat później stacja miała okazję świętować okrągłe urodziny podczas wyjątkowego wieczoru w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Wielką Jubileuszową Galę otworzył Andrzej Piaseczny, wykonując utwór „30 lat minęło”, przeróbkę czołówki z kultowego „Czterdziestolatka”, śpiewanej przed laty przez Andrzeja Rosiewicza.
Kto wystąpił na gali Polsatu? Wszystkie wykonania
Stacja przypomniała również największe hity, które królowały na festiwalach Polsatu. Na scenie pojawił się zespół Golec uOrkiestra, który wykonał piosenkę „Ściernisko”. Zofia Nowakowska, Michał Gasz i Piotr Rubik przypomnieli z kolei utwór „Niech mówią, że to nie jest miłość”, a Ania Dąbrowska, która przed laty występowała w „Idolu”, wykonała swój hit „Dreszcze”. W trakcie gali widownia posłuchać mogła też między innymi Maryli Rodowicz i Piotra Cugowskiego, którzy zaśpiewali „Niech żyje bal” oraz Lady Pank z piosenką „Zawsze tam gdzie ty”.
Żarty z rządu na gali Polsatu. Widzowie krytykują Kabaret Moralnego Niepokoju
O dobry humor na gali zadbać mieli Robert Górski i Mikołaj Cieślak, znani z „Ucha Prezesa”. Widzowie zobaczyli popularny skecz „Spacer z psem”, ale ze specjalnie napisanym na wtorkową okazję tekstem i puentą. — Mój pies ma alergię na koty, ja na niektórych właścicieli. Ale nie rozmawiajmy o polityce – usłyszeli widzowie. Do Telewizji Polskiej nawiązali z kolei przy okazji rozmowy o szybkim sygnale zapewnianym przez stację. – Bardzo szybki. Ale w publicznej telewizji mają jeszcze szybszy. Ta kobieta jeszcze buzi nie otworzy, a ja już wiem, co powie – żartował Górski. W kolejnym występie mówili też o „Wiadomościach”. – Najlepsza przerwa na spacer — 19:30, ale nie mówmy o polityce — stwierdzał dalej komik.
Co ciekawe, podczas gali na widowni Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, oprócz licznych gwiazd, w tym Maryli Rodowicz, Dody, Anny Dereszowskiej, Piotra Stramowskiego, Doroty Gawryluk czy Barbary Kurdej-Szatan, pojawili się też przedstawiciele rządu, w tym Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński oraz wiceminister Jacek Sasin.
Występ Górskiego i Cieślaka nie przypadł do gustu widzom. „Tyle razy już to było, śmieszne za pierwszym razem ale nie za dwudziestym”; „Żenujące i słabiutkie. Ci panowie powinni już zmienić zajęcie” – można przeczytać wśród licznych komentarzy na Facebooku.